Przewodnik

Zakopane informacje - Przewodnik

Przewodnik tatrzański

Serdecznie zapraszam Państwa ( zarówno grupy zorganizowane jak i turystów indywidualnych) na wycieczki górskie w Tatry i Pieniny po polskiej i słowackiej stronie granicy oraz na zwiedzanie Zakopanego i wycieczki objazdowe po Podhalu, Spiszu i Orawie.

Jestem przewodnikiem tatrzańskim, posiadam uprawnienia do prowadzenia wycieczek w Tatry i Pieniny - zarówno te Polskie jak Słowackie oraz po Podtatrzu Polskim i Słowackim. Jestem zrzeszona w Stowarzyszeniu Przewodników Tatrzańskich im.K. Bachledy w Zakopanem. Stowarzyszenie jest organizacją kontynuującą bogate tradycje przewodnictwa tatrzańskiego i skupia ludzi o bardzo wszechstronnych zainteresowaniach i umiejętnościach.

 

O Zakopanem słyszał każdy w Polsce, o Tatrach również, ale wielu turystów przyjeżdżających do naszego miasta wie naprawdę niewiele na temat naszych najwyższych gór i ich okolic. Wiadomo, że trzeba być w Morskim Oku i Dol. Kościeliskiej, ale co zrobić z pozostałym czasem? Przecież nie można dzień w dzień spacerować po Krupówkach. I tutaj właśnie zaczyna się rola przewodnika, który pomoże Ci w sposób sensowny i ciekawy zaplanować i uatrakcyjnić pobyt w górach.

Dlaczego warto zwiedzać z przewodnikiem?

- przewodnik zapewni opiekę na trasie i postara się uczynic wycieczkę bezpieczną
- udzieli wielu ciekawych informacji, niektórych nie znajdziecie nawet w najlepszych przewodnikach pisanych
- zaprowadzi Cię do miejsc, gdzie sam byś może nigdy nie trafił
- wybierze trasę wycieczki odpowiednią do twoich zainteresowań i możliwości

Dla osób nie znających terenu podaję poniżej propozycje kilku tras dla każdego z rejonów, a osoby obeznane z naszym regionem zapraszam na zwiedzanie według życzenia klienta.
Jeżeli jesteś turystą ceniącym sobie indywidualne zwiedzanie, propozycje wycieczek mogą być wskazówką, co warto zobaczyć. Ale proszę nie zapomnieć o zabraniu mapy i przewodnika, których jest wiele dostępnych w sprzedaży.

Propozycje wycieczek są podzielone tematycznie według rejonów, których dotyczą, a mianowicie:

- wycieczki piesze w Tatry
- wycieczki piesze w Pieniny
- wycieczki autokarowe po Podtatrzu połączone ewentualnie z krótkim spacerem

Szanowny turysto, pamiętaj, że przyjeżdżając w góry powienieneś dysponować odpowiednim obuwiem, najlepiej przeznaczonym do wędrówek górskich oraz odzieżą zabezpieczającą Cię przed surowym górskim klimatem zarówno w zimie jak i w lecie ( m.in.nieprzemakalna, nieprzewiewna kurtka, dodatkowa bluza, czapka i rękawiczki - również w lecie). Niezbędna w plecaku jest również apteczka pierwszej pomocy, latarka oraz telefon komórkowy z wbitymi na stałe numerami ratunkowymi w górach.

Organizatorzy wyjazdów zbiorowych powinni wiedziec, że grupy liczące więcej niżj 10 osób wędrujące po terenach górskich leżących powyżej 1000 m n.p.m. oraz po górach będących parkami narodowymi muszą mieć zapewnioną opiekę przewodnika z uprawnieniami na dany rejon górski.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do zobaczenia propozycji wycieczek i do wspólnego wędrowania pod opieką przewodnika, bo naprawdę warto.

www.przewodnictwo.org/pl/lista-aktywnych-przewodnikow-spt


strona czytana 110588

POLECAMY NOCLEGI
Tanie noclegi Zakopane - dobre kwatery

Dobre Kwatery w dobrej cenie!
więcej na www
Willa ROZTOKA

Centrum Zakopanego, 5 min. od Krupówek
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919