Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

Zakopane informacje - Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

1. Wycieczka objazdowa po Podhalu: Zakopane - Chochołów (zabytkowa wieś góralska, żywy skansen, możliwość odwiedzenia pracowni jednego z tutejszych twórców ludowych). Po drodze krótki postój przy bacówce, gdzie możemy zaopatrzyć się w wyroby z mleka owczego. Z Chochołowa jedziemy przez Czarny Dunajec do Ludźmierza (najważniejsze Sanktuarium Maryjne na Podhalu) i Nowego Targu, następnie Bukowina Tatrzańska (tu z Głodówki podziwiamy Tatry), powrót do Zakopanego.

2. Wyjazd na Spisz połączony ze zwiedzaniem niektórych obiektów leżących na Szlaku Gotyckim: Zakopane - Bukowina – Białka – Trybsz (w starym kościele najastarsza zachowana panorama Tatr) – Łapsze Wyżne ( piękny rokokowy wystrój kościoła) – Kacwin (sypańce) – zamek w Niedzicy ( zwiedzanie i spacer zaporą na Dunajcu) – powrót przez Nowy Targ.

 W tle Kominiarski Wierch autor: Alina Sidor  z dnia  2005

Wioska pasterska
w Dol. Chochołowskiej
[450x337 - 18 Kb ]
autor: Alina Sidor

 autor: Alina Sidor  z dnia  2005

Szałasy
w Dol.Chochołowskiej
[450x337 - 19 Kb ]
autor: Alina Sidor

Pamiątkowy krzyż w miejscu wylądowania śmigłowca papieskego autor: Alina Sidor  z dnia  2005

Siwa Polana
w Dol.Chochołowskiej
[450x601 - 46 Kb ]
autor: Alina Sidor

3. Wycieczka przez Podhale i Spisz: Zakopane – Nowy Targ - Łopuszna (miejsce urodzenia Ks.J.Tischnera, dworek Tetmajerów) – Dębno lub Frydman, do wyboru zwiedzenie jednego z kościołów:

- w Dębnie ok. 500-letnia polichromia;
- we Frydmanie najstarszy kościół na Polskim Podtatrzu, kasztel i zabytkowe piwnice, w których nasi przodkowie przechowywali wino.

Dalej jedziemy przez Niedzicę, Sromowce do Czorsztyna ( zwiedzamy zamek) i przez Krośnicę i Przeł. Snozkę (postój na podziwianie panoram) do Nowego Targu i Zakopanego.

4. Jedziemy na Orawę. Z Zakopanego przez Chochołów (zwiedzanie wsi) do Czarnego Dunajca, a następnie do Zubrzycy Górnej ( Skansen Budownictwa Orawskiego). W drodze powrotnej w Czarnym Dunajcu skręcamy na Nowy Targ (po drodze Sanktuarium w Ludżmierzu) i dalej do Zakopanego.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

Kontakt

Przewodnik Tatrzański - Alina Sidor
tel. 0-18 20 138 18, tel. kom. 0-607-928-641
e-mail: alina10sidor@yahoo.pl

więcej informacji tutaj

strona czytana 63655

POLECAMY NOCLEGI
Willa ROZTOKA

Centrum Zakopanego, 5 min. od Krupówek
więcej na www
Tanie noclegi Zakopane - dobre kwatery

Dobre Kwatery w dobrej cenie!
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919