Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

Zakopane informacje - Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

Wycieczki autokarowe po Podtatrzu

1. Wycieczka objazdowa po Podhalu: Zakopane - Chochołów (zabytkowa wieś góralska, żywy skansen, możliwość odwiedzenia pracowni jednego z tutejszych twórców ludowych). Po drodze krótki postój przy bacówce, gdzie możemy zaopatrzyć się w wyroby z mleka owczego. Z Chochołowa jedziemy przez Czarny Dunajec do Ludźmierza (najważniejsze Sanktuarium Maryjne na Podhalu) i Nowego Targu, następnie Bukowina Tatrzańska (tu z Głodówki podziwiamy Tatry), powrót do Zakopanego.

2. Wyjazd na Spisz połączony ze zwiedzaniem niektórych obiektów leżących na Szlaku Gotyckim: Zakopane - Bukowina – Białka – Trybsz (w starym kościele najastarsza zachowana panorama Tatr) – Łapsze Wyżne ( piękny rokokowy wystrój kościoła) – Kacwin (sypańce) – zamek w Niedzicy ( zwiedzanie i spacer zaporą na Dunajcu) – powrót przez Nowy Targ.

3. Wycieczka przez Podhale i Spisz: Zakopane – Nowy Targ - Łopuszna (miejsce urodzenia Ks.J.Tischnera, dworek Tetmajerów) – Dębno lub Frydman, do wyboru zwiedzenie jednego z kościołów:

- w Dębnie ok. 500-letnia polichromia;
- we Frydmanie najstarszy kościół na Polskim Podtatrzu, kasztel i zabytkowe piwnice, w których nasi przodkowie przechowywali wino.

Dalej jedziemy przez Niedzicę, Sromowce do Czorsztyna ( zwiedzamy zamek) i przez Krośnicę i Przeł. Snozkę (postój na podziwianie panoram) do Nowego Targu i Zakopanego.

4. Jedziemy na Orawę. Z Zakopanego przez Chochołów (zwiedzanie wsi) do Czarnego Dunajca, a następnie do Zubrzycy Górnej ( Skansen Budownictwa Orawskiego). W drodze powrotnej w Czarnym Dunajcu skręcamy na Nowy Targ (po drodze Sanktuarium w Ludżmierzu) i dalej do Zakopanego.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

strona czytana 64066

POLECAMY NOCLEGI
Pokoje gościnne Leśne Zacisze


więcej na www
PIOTRUŚ

DOM PIOTRUŚ zaprasza 506 327 833
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919