Wycieczki piesze w Tatry

Zakopane informacje - Wycieczki piesze w Tatry

I. Wycieczki piesze w Tatry.

1) Krótkie spacery dolinami do wyboru Dol.Strążyską, Białego, Małej Ląki lub na Kalatówki, a po spacerze zapraszam na zwiedzanie Zakopanego ( dla miłośników sportu - obiekty sportowe, dla osób zainteresowanych historią i sławnymi postaciami - śladami słynnych osób w Zakopanem, dla miłośników folkloru, góralszczyzny i architektury - budownictwo góralskie oraz styl zakopiański, dla grup pielgrzymkowych - podtatrzańskie sanktuaria).
- krótkie półdniowe wycieczki na szczyty reglowe Nosal lub Kopieniec
- wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na leżących w głębi gór Wiktorówkach. Nieopodal słynna z widoków Rusinowa Polana.
Całośc ok. 4 godz.

2) Dłuższe wycieczki do wyboru:

- Dolina Kościeliska, jedna z najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich (przepiękny Wąwóz Kraków, dostępne dla turystów jaskinie, urokliwy Smreczyński Staw, a przy końcu spaceru gościnne schronisko). Spacer dnem doliny od jej wylotu do schroniska bez zwiedzania dodatkowych atrakcji zajmuje ok. 2 godz. (ok. 6 km ).

- Dolina Chochołowska, godna polecenia turystom ceniącym sobie spokój i ciszę, ulubiona dolina Jana Pawła II, miejsce wielu ciekawych wydarzeń, często wykorzystywana przez filmowców, przy końcu doliny możliwośc zobaczenia unikalnej wioski pasterskiej, a na wiosnę zobaczysz tu przepiękne łany krokusów.
Czas przejścia w jedną stronę bez korzystania z kolejki ok. 2,5 godz.

- Ścieżka Nad Reglami, przepiękna wędrówka wśród fantastycznych form skalnych z wyjątkowymi widokami na Podtatrze oraz na wyższe partie gór. Ścieżkę Nad Reglami można przechodzic małymi odcinkami lub połączyć kilka z nich i wtedy mamy dłuższą wycieczkę.

- wędrówka do najsłynniejszego tatrzańskiego jeziora - Morskiego Oka, otoczonego najwyższymi szczytami w Polsce ( Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i in.). Wycieczka całodzienna, w jedną stronę ok. 9 km, czas przejścia od autokaru do jeziora 2,5- 3 godz.

- wycieczka nad Czarny Staw Gąsienicowy, piękne jezioro leżące w otoczeniu takich szczytów jak Kościelec, Kozi Wierch, Granaty i in. W trakcie wycieczki możliwość odpoczynku w jednym ze słynniejszych schronisk tatrzańskich - Murowańcu.
W tym rejonie mają swój początek niektóre z najambitniejszych szlaków tatrzańskich. Czas dojścia z Kuźnic do Murowańca ok. 2 godz., różnica wzniesień ok. 550 m, nad staw dodatkowo ok. 35 min."

- wyprawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich, po drodze przepiękne widoki, najsłynniejszy tatrzański wodospad Siklawa, a w dolinie zachwycające stawy. Trasa stawiająca turystom większe wymagania kondycyjne, czas przejścia od autokaru do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów ok. 3 godz. Powrót innym wariantem tej trasy lub dla wytrzymalszych turystów przez Świstówkę do Morskiego Oka.

3) Wycieczki szlakami znakowanymi na szczyty tatrzańskie: Giewont,Kasprowy Wierch ( tu możemy w jedną stronę skorzystać z kolejki linowej) i na wszystkie szczyty, na które prowadzą znakowane szlaki turytyczne. Są to wycieczki dla osób w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej, wymagające od turysty umiejętnej oceny własnych możliwości i wcześniejszejszego "rozchodzenia" na nieco krótszych trasach.

4) Istnieje również możliwość - po wcześniejszym uzgodnieniu - zorganizowania wyjścia (oczywiście tylko pod opieką uprawnionego przewodnika) na niektóre szczyty w Tatrach, na które nie prowadzą znakowane szlaki.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

strona czytana 274877

POLECAMY NOCLEGI
U BARTKA

Zapraszamy na wypoczynek - dobra lokalizacja, piękne widoki, wygodne pokoje, konkurencyjne ceny!
więcej na www
Apartamenty przy potoku

Zapraszamy zadzwoń:607114110
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919