Wycieczki piesze w Tatry

Zakopane informacje - Wycieczki piesze w Tatry

I. Wycieczki piesze w Tatry.

1) Krótkie spacery dolinami do wyboru Dol.Strążyską, Białego, Małej Ląki lub na Kalatówki, a po spacerze zapraszam na zwiedzanie Zakopanego ( dla miłośników sportu - obiekty sportowe, dla osób zainteresowanych historią i sławnymi postaciami - śladami słynnych osób w Zakopanem, dla miłośników folkloru, góralszczyzny i architektury - budownictwo góralskie oraz styl zakopiański, dla grup pielgrzymkowych - podtatrzańskie sanktuaria).
- krótkie półdniowe wycieczki na szczyty reglowe Nosal lub Kopieniec
- wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na leżących w głębi gór Wiktorówkach. Nieopodal słynna z widoków Rusinowa Polana.
Całośc ok. 4 godz.

Kopiniec
[450x338 - 30 Kb ]
autor: Alina Sidor

 autor: Alina Sidor z dnia 2005

Dol. Białego
[450x338 - 37 Kb ]
autor: Alina Sidor

 U stóp Giewontu, jeden z najpopularniejszych szlaków spacerowych autor: Alina Sidor z dnia 2005

Dol. Strążyska
[450x675 - 82 Kb ]
autor: Alina Sidor

2) Dłuższe wycieczki do wyboru:

- Dolina Kościeliska, jedna z najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich (przepiękny Wąwóz Kraków, dostępne dla turystów jaskinie, urokliwy Smreczyński Staw, a przy końcu spaceru gościnne schronisko). Spacer dnem doliny od jej wylotu do schroniska bez zwiedzania dodatkowych atrakcji zajmuje ok. 2 godz. (ok. 6 km ).

- Dolina Chochołowska, godna polecenia turystom ceniącym sobie spokój i ciszę, ulubiona dolina Jana Pawła II, miejsce wielu ciekawych wydarzeń, często wykorzystywana przez filmowców, przy końcu doliny możliwośc zobaczenia unikalnej wioski pasterskiej, a na wiosnę zobaczysz tu przepiękne łany krokusów.
Czas przejścia w jedną stronę bez korzystania z kolejki ok. 2,5 godz.

- Ścieżka Nad Reglami, przepiękna wędrówka wśród fantastycznych form skalnych z wyjątkowymi widokami na Podtatrze oraz na wyższe partie gór. Ścieżkę Nad Reglami można przechodzic małymi odcinkami lub połączyć kilka z nich i wtedy mamy dłuższą wycieczkę.

- wędrówka do najsłynniejszego tatrzańskiego jeziora - Morskiego Oka, otoczonego najwyższymi szczytami w Polsce ( Rysy, Mięguszowieckie Szczyty i in.). Wycieczka całodzienna, w jedną stronę ok. 9 km, czas przejścia od autokaru do jeziora 2,5- 3 godz.

 Wołowiec i Rakoń autor: Alina Sidor z dnia 2005

Dol.Chochołowska
[450x337 - 16 Kb ]
autor: Alina Sidor

 autor: Alina Sidor z dnia 2005

Ścieżka Nad Reglami
[450x338 - 43 Kb ]
autor: Alina Sidor

 Mnich, Cubryna i Mięguszowieckie Szczyty autor: Alina Sidor z dnia 2005

Otoczenia Morskiego Oka
[450x338 - 28 Kb ]
autor: Alina Sidor

- wycieczka nad Czarny Staw Gąsienicowy, piękne jezioro leżące w otoczeniu takich szczytów jak Kościelec, Kozi Wierch, Granaty i in. W trakcie wycieczki możliwość odpoczynku w jednym ze słynniejszych schronisk tatrzańskich - Murowańcu.
W tym rejonie mają swój początek niektóre z najambitniejszych szlaków tatrzańskich. Czas dojścia z Kuźnic do Murowańca ok. 2 godz., różnica wzniesień ok. 550 m, nad staw dodatkowo ok. 35 min."

- wyprawa do Doliny Pięciu Stawów Polskich, po drodze przepiękne widoki, najsłynniejszy tatrzański wodospad Siklawa, a w dolinie zachwycające stawy. Trasa stawiająca turystom większe wymagania kondycyjne, czas przejścia od autokaru do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów ok. 3 godz. Powrót innym wariantem tej trasy lub dla wytrzymalszych turystów przez Świstówkę do Morskiego Oka.

3) Wycieczki szlakami znakowanymi na szczyty tatrzańskie: Giewont,Kasprowy Wierch ( tu możemy w jedną stronę skorzystać z kolejki linowej) i na wszystkie szczyty, na które prowadzą znakowane szlaki turytyczne. Są to wycieczki dla osób w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej, wymagające od turysty umiejętnej oceny własnych możliwości i wcześniejszejszego "rozchodzenia" na nieco krótszych trasach.

4) Istnieje również możliwość - po wcześniejszym uzgodnieniu - zorganizowania wyjścia (oczywiście tylko pod opieką uprawnionego przewodnika) na niektóre szczyty w Tatrach, na które nie prowadzą znakowane szlaki.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

Kontakt


Przewodnik Tatrzański - Alina Sidor
tel. 0-18 20 138 18, tel. kom. 0-607-928-641
e-mail:alina10sidor@yahoo.pl

więcej informacji tutaj


Artykuły powiązane

  strona czytana

  POLECAMY NOCLEGI
  Willa ANDA

  Wspaniały widok na góry doda Ci energii !!! Zapraszamy!!!
  więcej na www
  PIOTRUŚ

  DOM PIOTRUŚ zaprasza 506 327 833
  więcej na www


  Miejsce na twoją reklamę.
  Zadzwoń zapytaj tel.
  75 64 19 919