Wycieczki piesze w Pieniny

Zakopane informacje - Wycieczki piesze w Pieniny

WYCIECZKI W PIENINY

Najwygodniej poznawać Pieniny mieszkając u ich podnóża, ale nie
ma też problemu, jeśli dysponujemy pojazdem, aby będąc w Zakopanem lub okolicy przeznaczyć jeden dzień na wypad w te piękne góry. Trzeba oczywiście wtedy doliczyć nieco ponad godzinę na dojazd w jedną stronę. Pamiętajmy, że w Pieninach również obowiązują zasady poruszania się jak we wszystkich Parkach Narodowych leżących na terenach górskich.

Proponuję:
1. Spływ tratwami przełomem Dunajca.
Atrakcja, której nie trzeba reklamować. Najsłynniejszy chyba przełom rzeczny w Europie. Konieczne cieplejsze okrycie przy niepewnej pogodzie, a przy pięknej niezbędna ochrona przed słońcem.

2. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym ze Szczawnicy na Palenicę.
Zjazd lub możliwość zejścia pieszo, poźniej mamy czas na zwiedzanie uzdrowiska lub krótki przejazd i spacer najsłynniejszym wąwozem pienińskim Homole


3. Długi (ok.10 km w jedną stronę), ale piękny i właściwie bez liczących się podejść szlak spacerowy Drogą Pienińską wzdłuż przełomu Dunajca ze Szczawnicy do słowackiego Czerwonego Klasztoru. Po drodze przekraczamy granicę ( konieczny dowód osobisty lub paszport). Droga otwarta również dla rowerów. Jeśli dysponujemy np. autokarem, u celu może on na nas czekać i nie martwimy się o drogę powrotną.

4. Wędrówka na najwyższy szczyt Pienin Właściwych – Trzy Korony.
Możliwe różne warianty podejścia (pięknym Wąwozem Szopczańskim ze Sromowiec lub urokliwymi pienińskimi polanami z Krościenka). Po drodze niezapomniane widoki na góry zarówno po naszej jak i słowackiej stronie. Możliwość przejścia obok ruin zameczku Św. Kingi. Na wędrówkę potrzeba w zależności od kondycji 4-5 godz.

5. Sokola Perć.
Wycieczka dla osób niewrażliwych na ekspozycję. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej urozmaicony szlak pieniński. Tu rośnie słynna sosna prezentowana na zdjęciach w każdym przewodniku i stąd możesz podziwiać z góry niewiarygodne meandry Dunajca. Sokolą Perć można przechodzić w całości, a słabsi kondycyjnie turyści mogą podzielić ją sobie na krótsze odcinki.

6. Dla osób chcących uniknąć zatłoczonych w sezonie Pienin Właściwych alternatywną może być wycieczka na najwyższy szczyt Pienińskiego Pasa Skałkowego, leżącą w Małych Pieninach Wysoką. Po drodze słynny Wąwóz Homole i rozległe, piękne polany. Jeżeli chcemy po drodze leniuchować i cieszyć się widokami, potrzebujemy na całość w zależności od kondycji ok. 4-5 godz.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

strona czytana 64951

POLECAMY NOCLEGI
Pokoje gościnne Leśne Zacisze


więcej na www
PIOTRUŚ

DOM PIOTRUŚ zaprasza 506 327 833
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919