Wycieczki piesze w Pieniny

Zakopane informacje - Wycieczki piesze w Pieniny

WYCIECZKI W PIENINY

Najwygodniej poznawać Pieniny mieszkając u ich podnóża, ale nie
ma też problemu, jeśli dysponujemy pojazdem, aby będąc w Zakopanem lub okolicy przeznaczyć jeden dzień na wypad w te piękne góry. Trzeba oczywiście wtedy doliczyć nieco ponad godzinę na dojazd w jedną stronę. Pamiętajmy, że w Pieninach również obowiązują zasady poruszania się jak we wszystkich Parkach Narodowych leżących na terenach górskich.

Proponuję:
1. Spływ tratwami przełomem Dunajca.
Atrakcja, której nie trzeba reklamować. Najsłynniejszy chyba przełom rzeczny w Europie. Konieczne cieplejsze okrycie przy niepewnej pogodzie, a przy pięknej niezbędna ochrona przed słońcem.

2. Wyjazd wyciągiem krzesełkowym ze Szczawnicy na Palenicę.
Zjazd lub możliwość zejścia pieszo, poźniej mamy czas na zwiedzanie uzdrowiska lub krótki przejazd i spacer najsłynniejszym wąwozem pienińskim Homole


3. Długi (ok.10 km w jedną stronę), ale piękny i właściwie bez liczących się podejść szlak spacerowy Drogą Pienińską wzdłuż przełomu Dunajca ze Szczawnicy do słowackiego Czerwonego Klasztoru. Po drodze przekraczamy granicę ( konieczny dowód osobisty lub paszport). Droga otwarta również dla rowerów. Jeśli dysponujemy np. autokarem, u celu może on na nas czekać i nie martwimy się o drogę powrotną.

4. Wędrówka na najwyższy szczyt Pienin Właściwych – Trzy Korony.
Możliwe różne warianty podejścia (pięknym Wąwozem Szopczańskim ze Sromowiec lub urokliwymi pienińskimi polanami z Krościenka). Po drodze niezapomniane widoki na góry zarówno po naszej jak i słowackiej stronie. Możliwość przejścia obok ruin zameczku Św. Kingi. Na wędrówkę potrzeba w zależności od kondycji 4-5 godz.

5. Sokola Perć.
Wycieczka dla osób niewrażliwych na ekspozycję. Jeden z najpiękniejszych i najbardziej urozmaicony szlak pieniński. Tu rośnie słynna sosna prezentowana na zdjęciach w każdym przewodniku i stąd możesz podziwiać z góry niewiarygodne meandry Dunajca. Sokolą Perć można przechodzić w całości, a słabsi kondycyjnie turyści mogą podzielić ją sobie na krótsze odcinki.

6. Dla osób chcących uniknąć zatłoczonych w sezonie Pienin Właściwych alternatywną może być wycieczka na najwyższy szczyt Pienińskiego Pasa Skałkowego, leżącą w Małych Pieninach Wysoką. Po drodze słynny Wąwóz Homole i rozległe, piękne polany. Jeżeli chcemy po drodze leniuchować i cieszyć się widokami, potrzebujemy na całość w zależności od kondycji ok. 4-5 godz.

Zapraszamy wszystkich na wycieczki z przewodnikiem.

strona czytana 65855

POLECAMY NOCLEGI
Pokoje gościnne Leśne Zacisze


więcej na www
Apartamenty przy potoku

Zapraszamy zadzwoń:607114110
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919