Imprezy

Kalendarium imprez Zakopane

The North Face Adventure Trophy
miejsce: Zakopane
Impreza odbywa się :2008,2009,2010,2011, w miesiąc (u)(ach): Maj
 Człowiek od zarania dziejów dążył do poznania granic swoich możliwości. Ta naturalna skłonność przyczyniła się do tego, iż ludzkość dokonała wielu niezwykłych rzeczy we wszystkich dziedzinach, również w sporcie.
Obecna tendencja wskazuje, że co raz większej grupie sportowców nie wystarczają już "tradycyjne" dyscypliny , do których możemy zaliczyć : maratony, biegi górskie, maratony pływackie, triatlony i supertriatlony. W tym to właśnie celu wymyślili wielodniowe rozgrywane na przestrzeni kilkuset kilometrów wielodyscyplinarne rajdy ekstremalne.
Na świecie coraz większą popularnośc zyskują imprezy , które czasem trwania, dystansem oraz złożonością i liczbą konkurencji stanowią wyzwanie dla najwytrwalszych. Także w Polsce, od kilku lat odbywają się rajdy ekstremalne, które zdobywają sobie coraz większe rzesze zwolenniów. Duża ilość i co raz wyższy poziom startujących przyczyniły się do tego, że Polacy zaczęli odnosić pierwsze sukcesy również na arenie światowej.
Co roku 1 maja rozpoczna się edycja ekstremalnego rajdu The North Face Adventure Trophy, wcześniej funkcjonującego pod nazwą Salomon Trophy. Są to największe i najtrudniejsze zawody tego typu w Polsce.
Przygotowane dla uczestników rajdu  trasy wymagają bardzo dobrego przygotowania wytrzymałościowego, wysokich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz opanowania technik wspinaczkowych. W rajdzie mogą wziąć udział 4-osobowe zespoły (zarówno kobiety jak i mężczyźni). Warunkiem jest to, że każdy z uczestników musi mieć ukończone 18 lat. Zadanie zespołów polega na pokonaniu ponad 300km: pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach. Uczestnicy startują jednocześnie, na trasę wyznaczoną punktami kontrolnymi i zmierzają non stop do mety. Na trasie zespoły mają do wykonania liczne zadania specjalne: przejście mostem linowym, wspinaczka skalna, trawers ściany skalnej, podejście kierunkowe po linie oraz zjazd po linie.LOKALIZACJA
Imię lub nick

Wpisz treść komentarza

Atrakcyjność dla dzieci
Wrażenia końcowe

« Pytanie kontrolne


Pola oznaczone (*) są wymagane. Komentarze skrajnie obraźliwe nie będą zamieszczane.
POLECAMY NOCLEGI
Apartamenty przy potoku

Zapraszamy zadzwoń:607114110
więcej na www
Willa Pod Nosalem

Dom pod Nosalem, góry pod nosem !
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919