Jaskinie

Zakopane informacje - Jaskinie

Jaskinie w Dolinie Kościeliska

Jaskinia Mylna (długość - ok. 1200 m) - jaskimię można zwiedzać samodzielnie, bez przewodnika. Schodzi się po 3,5 m drabinie, warunki panujące w jaskini są dość trudne (niska temperatura, liczne kałuże, niskie korytarze). Odwiedzający musi posiadać pewne źródło światła, cieple ubranie i solidne turystyczne buty. Choć jaskinia nie posiada zbyt dużej ilości nacieków, to atrakcją jest spore urozmaicenie korytarzy.

Jaskinia Mroźna (długość - 571 m, głębokość - 42,5 m) - korytarze pozbawione są niemal zupełnie nacieków. Za wejście pobierana jest opłata.

Jaskinia Raptowicka (długość - 150 m, głębokość - 15 m) - grota jest dość ciekawa, dojście do jaskini kamiennymi schodkami od Pisanej Skały.

Jaskinia Wysoka - Za Siedmiu Progami (długość - 11660 m, głębokość - 435 m) - położenie otworów znajduje się w Wąwozie Kraków. Jest to bardzo interesująca jaskinia, w niektórych miejscach posiada piękną sztę naciekową. Niestety TPN nie wydaje zezwoleń na wejścia do niej.

Jaskinia Czarna (długość - 6000 m, głębokość - 303,5 m) - położenie otworów znajduje się we wschodnim zboczu Kotliny Kościeliskiej. Jaskinia  uważana jest za najobszerniejszą w Polsce, jest również jedną z najpopularniejszych jaskiń szkoleniowych.


Inne jaskinie:

Jaskinia Wielka Śnieżna (długość - ok. 22000  m, głęgokość - 814 m) - jest najdłuższą i najgłębszą jaskinią w Tatrach. Położona jest w Dolinie Małej Łąki, na stokach Małołączniaka. Jaskinia jest ciągle odkrywana, co roku powiększa się o przynajmniej kilometr nowych korytarzy. Jaskinia Wielka Śnieżna jest ważnym ogniwem w systemie odwadniania Czerwonych Wierchów.

Jaskinia Miętusia (długość - ok. 10500  m, głęgokość - 305 m) - wejście znajduje się na zachodnim zboczu Doliny Miętusiej. Jest popularnym miejscem uprawiania turystyki jaskiniowej.

Bandzioch Kominiarski (długość - ok. 9550  m, głęgokość - 562 m) - górne wejście znajduje się na północnym zboczu Kominiarskiego Wierchu, dolne - prawe orograficznie zbocze Żlebu Żeleźniak. Uważana jest za jedną z najtrudniejszych technicznie jaskiń tatrzańskich - jaskinia posiada siedem niezależnych de, jest kilka różnych ciągów wodnych. 


strona czytana 107341

POLECAMY NOCLEGI
U BARTKA

Zapraszamy na wypoczynek - dobra lokalizacja, piękne widoki, wygodne pokoje, konkurencyjne ceny!
więcej na www
Willa Pod Nosalem

Dom pod Nosalem, góry pod nosem !
więcej na www


Miejsce na twoją reklamę.
Zadzwoń zapytaj tel.
75 64 19 919